(0322) 365 55 56 - (0322) 359 55 56 - (0505) 108 19 91

Sosyal Medyada Biz}

Türk Bayrakları

Türk Bayrakları

Ülkemizi diğer milletlerden ayıran Türklüğün sembolü olarak nitelendirilen Türk bayrakları milletimiz açısından ciddi oranda anlamlıdır. Üzerindeki al rengin şehitlerimizin kanını simgelemesi ayrıca anlamı güçlendirmektedir. Bayrağımızda bulunan ay peygamberimizi, hilal ise İslami simgeler.

Her kurum ve kuruluşların mutlaka en önemli köşesinde sergilenir. Türk bayrakları anlam açısından asla örtü niyetine kullanılamaz. Kullanıma göre boyutları değişkenlik gösterirken zemin kumaşı genellikle saten veya bezden meydana gelir. Bayrağın boyutu ne olursa olsun ay ve hilal asla boyut bakımından değişkenlik göstermez. Bayrak sevgisi aileden başlayıp okul sıralarında her gün pekiştirilir. Milletimiz için büyük öneme sahip Türk bayrakları asla yarıya indirilmez, her daim yüksekte dalgalanır. Diğer milletlere oranla anlamının çok derin olması bayrağımıza olan saygıyı kat be kat olarak çoğaltmaktadır. Bayrağımız her alanda rahatlıkla sergilenecek kadar anlamlı olduğu için özellikle kurum ve kuruluşların, okul ve hastanelerin vazgeçilmezidir. Bayrağımız ayak basılan yerlere konulmadığı gibi, kıyafet ve aksesuar olarak da kullanılamaz. Pis ve yırtık bayraklar saygı sebebiyle mutlaka değiştirilmesi şarttır.

TÜRKLÜĞÜN SİMGESİ ALBAYRAK

türk bayrağı anlamı

Türklüğün ve Müslümanlığın ayrılmaz bir parçası olarak bilinen bayrağımız bulunduğunuz ortamda en şerefli yerde yerini almalıdır. Basit ve sıradan bir ayrıntı olarak görmekten kaçınmalısınız. Bayrağımız hiçbir şekilde yamalı sergilenemeyeceği gibi yakılamaz. İmalatı yapılırken kullanım alanına göre kumaş seçimi yapılarak daha uzun süre kullanım sağlanmaktadır. İhtiyacınız olması durumunda kullanım alanlarını da göz önünde bulundurmanız alınacak en iyi kararlardan biridir.

21 Ekim 2015
4.145 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN