(0322) 365 55 56 - (0322) 359 55 56 - (0505) 108 19 91

Sosyal Medyada Biz}

Şerit Led

Şerit Led

LED kelimesinin anlamı; Işık yayan diyottur. Rusya ve çeşitli ülkelerde icat edilen bu ışık cihazı günümüzde birçok teknolojik alette kullanılmaktadır. Bir çeşit aydınlatma sistemi olan bu ışık yayan elektronik bileşenler daha çok ışıklandırma, iç ve dış mekânlarda kullanılmaktadır. Şerit Led ise 6 ana renkten oluşan bir Led ışık çeşididir.

Dünya üzerinde birçok ülkede kullanılan bu sistem ülkemizde de oldukça yaygındır. Şerit Led‘in ne olduğu ve nerelerde kullanıldığı hakkında ise şunları söyleyebiliriz; Beyaz, sarı, mavi, Gün ışığı, kırmızı, RGB ve Yeşil renklerinden oluşan, şerit şeklinde uzanan ışıklandırmalardır. Dış ve iç mekânlarda en çok tercih edilen renk beyazdır. Bunun yanı sıra mavi renkte olanlar da en çok tercih edilenler arasındadır. Tabela ve kutu gibi malzemelerin aydınlatılmasında da yine bu sistem kullanılmaktadır. Bunun yanında alternatif olarak turuncu ve mor renklerde de aydınlatmalar üretilmektedir.

şerit led

Şerit Led‘i kaplayan silikon bir dış kaplama vardır. Bu kaplama, aydınlatma sistemini dış etkenlerden korumaktadır ve oksitlenmesini engelleyerek ömrünü uzatmaktadır. Ancak; iç mekânlarda kullanılanların üzerinde silikon kaplamalar bulunmayabilmektedir. Aydınlatmanın uzun ömürlü olması için genelde iç mekânda da dış mekânda da kaplamalı olanlar tercih edilmektedir. Bu sistemde aydınlatmada 1 çipli 3 çipli gibi çeşitler bulunmaktadır. Bu kriterler ışığın gücüne bağlı değişiklerdir. Ve reklam amaçlı kullanımlarınızda farkındalık oluşturacaktır.

 

28 Ağustos 2015
3.107 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN