(0322) 365 55 56 - (0322) 359 55 56 - (0505) 108 19 91

Sosyal Medyada Biz}

Modül Led

Modül Led

Teknoloji, sanayi dalıyla ilgili üretim yöntemlerini, kullanılan araç, gereç ve aletleri kapsayan bir bilgidir. Günümüz teknolojisinde gelişmekte olan birçok yeni ürün yer almaktadır. Bunların hepsi hayatımızı daha kolay hale getirip en iyi şekilde teknolojinin faydalarından yararlanmamızı sağlamak içindir. Modül Led, elektrik enerjisini ışığa dönüştüren yarı iletken devre elemanıdır.

LED’in en önemli kısmı yarı iletken malzemeden oluşan ve ışık yayan LED çipidir. Bir üründe 3 adet Modül Led bulunur, reklamcıların görsel görüntü yaratmak amacıyla veya aydınlatma amacıyla kullandığı ürünlerdir. LED’ler aynı zamanda kılıf içine yerleştirilmiş yansıtıcı sayesinde ışığın bir yöne doğru yayılmasını sağlar. LED’ler renk olarak seçilebilir olduğundan hangi renk de ışık yayılması isteniyorsa, galyum, arsenit, alüminyum, fosfat, indiyum, nitrit gibi kimyasal malzemelerden uygun oranda yarı iletken malzemeye katkı yapılır. Uygun bir test cihazı ışığın rengini ve tasarımını seçmek için ihtiyaç duyulan bir araçtır. Bu test cihazıyla LED’in yaydığı ışık kolaylıkla tespit edilebilmekle beraber ışık şiddeti de kıyaslanabilmektedir.

FARKLI FARKLI RENK SEÇENEKLERİ İLE

modul led

Elektrik sektörünün vazgeçilmez elemanlarından olan Modül Led, günümüz teknolojisinde oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Teknoloji dediğimizde aklımıza birçok yenilikle beraber hayatımızı kolaylaştırmaya yönelik olan icatlar aklımıza gelmektedir. Öncelikle günümüzde televizyon, bilgisayar ve elektronik aletlerde LED’lerin önemi oldukça artmaktadır. Teknolojik anlamda her geçen gün gelişen bir dünya da herkes ışık kalitesi ve en iyi çözünürlükte olan LED’leri tercih etmektedir.

28 Ağustos 2015
2.282 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN