(0322) 365 55 56 - (0322) 359 55 56 - (0505) 108 19 91

Sosyal Medyada Biz}

Kayan Yazı Led Tabela Programı Power Led indir

Kayan Yazı Led Tabela Programı Power Led indir

Aydınlatmada kullanılan yüksek ışık ihtiyaçlarını karşılamak üzere üretilmiş 0.5 W ve daha fazla elektrik tüketen LED ışık kaynaklarını power led indir (güç LED’leri) olarak adlandırıyoruz. LED işaret ışığı olarak kullanıldığı dönemlerde genellikle 20 mA olarak üretilmekteydi. Harcadığı güç olarak hesaplandığında beyaz LED için 0.065W civarı tüketimi olduğunu görürüz.

Aydınlatma araçlarında işe tüketilen güç ihtiyacının çok fazla olduğunu biliyoruz, bu da düşük güçlü LED’lerden çok fazla adette kullanmamız anlamına geliyor. Daha fazla LED kullanmak hem işçiliği hem de toplam maliyeti arttırmaktadır. Bunun yerine daha yüksek lümen paketleri için ticari aydınlatma sistemlerinde güç LED’lerinin kullanılması kaçınılmaz olmuştur. Pazarın seyrini gözleyen üreticiler müşteri ihtiyaçlarına göre farklı yapılarda güç LED’lerini pazara sunmaktadırlar.

power led

Güç LED’lerinin avantajları:
Daha iyi tasarlanmış termal yapıları ile, ısıyı kolayca dışarıya atabilme, uzun ömür, aynı pakette daha fazla lümen ve verimlilik. Tek noktadan çıkan ışığın optik sistemlerle daha iyi yönlendirilmesi en önmeli kolaylıklarıdır. Sağlamlık, küçük ebat, yüksek dayanıklılık ve güvenilirlik diğer avantajlarıdır.

Güç LED’lerinin dezavantajları:
Yüksek güç tükettikleri için verimlilikleri düşük güçlü LED’lere göre daha düşük olabilir. Aynı güç miktarları için LED maliyeti yüksektir, ancak çevre elemanlar hesaplandığında bu dengelenmektedir. Aynı pakette yüksek güç teketiminden dolayı daha iyi ısıl denetim sistemi gerektirmektedir.

Uygulama yerleri:
Bugün Güç LED’leri el fenerinden, büyük alan aydınlatmaları dahil her alanda kullanılması uygundur ve kullanılmaktadır. Asıl olan güç LED’leri ile armatür tasarımlarının daha kolay ve kullanım alanının geniş olmasıdır.

download

POWER LED KAYAN YAZI PROGRAMI İNDİR TÜRKÇE

 

Powerled Kayan Yazı Programı
kayan yazı programı

Ledshow Kayan Yazı Programı
kayan yazı programı

LedArt Kayan Yazı Programı
kayan yazı programı

HD Kayan Yazı Programı
kayan yazı programı

11 Ağustos 2015
2.298 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN