(0322) 365 55 56 - (0322) 359 55 56 - (0505) 108 19 91

Sosyal Medyada Biz}

Kalem Baskı

Kalem Baskı

Bir yazım aracı olarak kullanılan kalemler hayatımızın her alanında insanlara büyük bir yardımcı haline gelmiştir. Kalemler üzerine kalem baskısı yapılama özelliği de bulunur. Özellikle büyük firmalar kendi reklamlarına yapma amaçlı promosyon ürünleri tercih ederler. En sık kullanılan promosyon ürünü kalemdir. Bunun yanı sıra ajanda, bardak altlığı, kül tablası, yazdık ve daha sayılabilecek pek çok promosyon ürünü bulunmaktadır. Kalem baskı yaptıracak olan kişiler firma adlarını telefon numarası ve adres gibi bilgileri yazarak kalemi kullana kişilerin firmaya kolay ulaşması sağlanır.

Kalem baskısında en önemli durum kalemin kalitesi ve baskının kaliteli olmasıdır. Baskı konusunda günümüzde gelişen teknoloji kullanılarak pek çok baskı yöntemi kullanılmaktadır. Baskılar arasında en çok kullanılan tampon ve lazer baskıdır. Baskılardan bazılarını tanımlamak gerekirse; UV baskı tampon ve ipek baskı yönteminden daha farklı şekillerde çalışma sağlayarak makine üzerinde bulunan ışınlarla sağlanır. Mürekkebin hızlı kuruması ve renkli baskının da çok rahat yapılması sağlanır. Bu tür baskı çeşidi plastik, ahşap, deri ve metal yüzeylerde uygulanabilmektedir. Yüzeylerin düz olmasında büyük bir fayda vardır.

Plastik kaleme için uygulanan en iyi baskı yöntemi tampon baskıdır. Kalem baskısı tampon olarak yapılacaksa kişilerin kullandıkları sırada sürtünme etkisi ve eldeki ter sayesinde silinebilme gibi olumsuz durumlarla karşılaşılabilir. Bu durum kullanılan boya kalitesi ve plastik ürün kalitesi ile ilgili bir durumdur. Yazının çıkma durumu değişmektedir. Genellikle üç ile on iki ay arasında değişebilmektedir. Sürtünmenin az olduğu ya da kalemin kullanılmadığı durumda ise yıllarca yazının silinmediği görülür.

09 Eylül 2015
3.068 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN