(0322) 365 55 56 - (0322) 359 55 56 - (0505) 108 19 91

Sosyal Medyada Biz}

Dijital Baskı Merkezi | UV Baskı| İç Mekan Dış Mekan

Dijital Baskı Merkezi | UV Baskı| İç Mekan Dış Mekan

Dijital Baskı: Kelime anlamı itibari ile baskının bilgisayar destekli dijital ortamlarda yapılması demektir. Biraz daha açıklarsak dijital baskı: Son yıllarda geliştirilmesine hız verilen hassas dijital ortamların birden çok sağlayıcı desteğiyle dijital ortamda üretilerek her türlü malzeme yüzeylerine yazılma işini yapan alet , iş gücü sonucunda ortaya ürün çıkarma işine denir. Burçin Reklam, bu tür dijital baskı makinelerini kullanmayı tercih etmektedir.

Sizi Dijital Matbaacılığın Dünyası ile Tanıştırıyoruz.

Dış Mekan Dijital Baskı: açık alanlarda ve dış mekanlarda kullanılan baskı türüdür. Dijital baskıya uzaktan bakılması gerekli alanlarda kullanılır. İç mekandaki gibi çok yakında her şeyi fotoğraf kalitesinde değildir. Ancak bugün birçok dış mekan dijital baskı makinesinde çok kaliteli baskılar elde edilebilmektedir. Burçin Reklam, bu tür dijital baskı makinelerini kullanmayı tercih etmektedir.Tabela, Branda, Bina Cephe Giydirme, Araç Giydirme genel olarak kullanılan dış mekan dijital baskı çeşitleridir.

İç Mekan Dijital Baskı: kapalı alanlarda ve iç mekanlarda kullanılan baskı türüdür.Fotoğraf kalitesinde, detayların net görülebileceği baskılarda tercih edilmektedir.Poster, Afiş, Fotoğraf Baskısı gibi baskılar, ürünleri tanıtan baskılar, yakından görülebilen baskılar iç mekan dijital makineleri ile yapılan baskılardan elde edilmektedir. Yüksek kalitede görselin yüksek çözünürlüklü dijital baskı makinelerinden baskılarının alınması sonucunda, yakın mesafeden detayların hatasız görülebileceği baskılar yapılabilmektedir.

UV Baskı: UV (Ultraviole) baskı güneş ışıklarına dayanıklığı ile ön plana çıkmaktadır. UV baskı boyanın kuruma süresini 1sn’den çok daha aza düşürerek güneşin veya ortamın baskıyı etkileme nedenlerini ortadan kaldırır. Baskılar sudan etkilenmez ve diğer baskı tekniklerinden çok daha dayanıklıdır. Genelde solvent bazlı dijital baskı makinelerinde renk süresi iki sene kadarken uv baskı da bu süre on yıllara kadar çıkmaktadır.

Renkleri diğer baskı çeşitlerine göre daha canlı ve sorunsuz bir şekilde oluşturur. Kullanılan Onyx arayüz programı ve rip özelliği ile RGB baskılar dahi bire bir yakın renkler elde edilebilmektedir.

29 Temmuz 2015
2.547 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN