(0322) 365 55 56 - (0322) 359 55 56 - (0505) 108 19 91

Sosyal Medyada Biz}

Ajanda

Ajanda

Bir insanın gereken notların alınması için notların yazıldığı takvimli defterlere ajanda denmektedir. Günümüzde her insan yoğun bir iş temposuna sahip olduğu için günlük plan ve programlarında herhangi bir durumu atlamamak adına not almaya özen gösterirler. Kısa notların yazıldığı ajanda yıllardan beri kullanılan bir defterdir. Özellikle toplantı ya da yetişilmesi gereken bir durumda tutulan not kurtarıcı konumundadır.

Günümüzde teknolojinin gelişmesi göz önüne alındığında ajandaların yerini tabletler ya da cep telefonlarında bulunan not kısımları alsa da ajandaların yerini tutmadığı görülebilir. Elektronik aletlerde yaşanan herhangi bir sıkıntı durumunda özellikle bataryanın bitmesi gibi durumlarda kişiler aldıkları notlara bakamama gibi bir aksilik yaşayabilirler. Ama ajandada böyle bir aksiliği olması imkânsızdır. Şimdilerde her boyda yapılan ajandalar özellikle bayanların çantalarına kolaylıkla sığabildiği için taşınmasında hiçbir sorun kalmamıştır.

Günümüzde her sektörden insanlar rahatça kullansalar da en çok organizatörler, tarih ve saat ile çalışma sağlayan özel sektör sahipleri, yüksek yönetici asistanları tarafından sıkça kullanılan ajandalar küçük bir kitap şeklinde tasarlanmıştır. Genellikle bir günlük, takvim, adres defteri, boş kâğıt ve daha pek çok görev de kullanılan ajandaların kullanımı her geçen gün azalsa da hayatımızda hala önemli bir yeri vardır. İş hayatı dışında ev hanımlarının tarif defteri, not defteri hatta telefon defteri olarak kullandıkları bilinir. Tüm bunların yanı sıra genç kişiler şiir ya da günlük olarak özel hatıra defteri niteliğinde de kullandıkları görülür.

03 Eylül 2015
3.028 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN